Agencja pracy Nowogard tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na jakich zasadach działa leasing ludzi z Ukrainy oraz co warto o nim umieć?

Agencja pracy Dębno tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing ludzi z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w swym kraju. Jednak do ostatniej chwile leasing kojarzył nam się głównie z rządem umowy, potocznie polecany jest jak stwierdzenie przenoszące się też do przyjęcia. Goście z Ukrainy są u nas coraz dużo powszechni, a z 2014 roku ich liczebność w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie polskiego rynku na gości jest coraz popularniejsze, a dużo spośród nich sprawdza jak zatrudnić cudzoziemca na pozytywnych zasadach. Może ułatwić w ostatnim obecnie leasing ludzi z Ukrainy, oferowany przez wydajne i cenione organizacje pracy.

Agencja pracy Dębno tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w swym kraju

Goście z Ukrainy są chętnie brani w Polsce, ponieważ nasz rynek bardzo się rozwija. Statystyki wskazują, że w 2020 roku na zbycie może wyjść nawet miliona rodzimych pracowników! W takim przypadku myśl tego, jak zatrudnić cudzoziemca staje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni wymagali starać się o przyjęcie pracowników, i nie na odwrót, gdy istniałoby do ostatniej chwile. Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę lub dokonują się ale tych stanowisk, które odpowiadają im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w swym świata jest znacznie łatwa do zdobycia, często praktycznie z ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest typowe, a pracownicy z Ukrainy zaliczani są za rzetelnych pracowników, którzy potrafią się na dużo miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, którzy w swym kraju podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą polegać na właściwsze zyski niż na Ukrainie, a do tego benefity socjalne i przyjemne życie. Napięta sytuacja na Ukrainie sprawia, że części na pracę w tym regionie są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą jednak znaleźć zdecydowanie lepszą praktykę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas modna i środowisk pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Dębno tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności powiązane z zatrudnianiem Ukraińców. Wartości też w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia pracownika z Ukrainy, w odpowiednim dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji potwierdzenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej opłaty od 2018 roku jest ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą posiadać wizy, które będą uprawniały ich do pracy w terenie. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę wyłącznie na dany termin, i nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może podać na okres 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po tym terminie wymaga się starać o inne zezwolenie.

Agencja pracy Dębno tel. 533 024 116

Leasing ludzi z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy zatrzymuje się procedurą określaną jako leasing ludzi z Ukrainy. Dzięki temu dużo pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem cieszy się agencja pracy – https://www.europework.pl/, jaka obowiązuje na terenie całego kraju. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki temu w prosty i najbardziej szybki pomoc można zdobyć nowych ludzi z Ukrainy, bez potrzeby przeprowadzania skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy leczy też w załatwianiu form i spowalnia je do minimum. Pobiera za to niewielkie prowizje, które składają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co istotne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która poszukuje dla nich właścicieli i negocjuje doskonałe warunki. Dzięki temuż nie wymagają oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli obejmuje ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz popularniejsze, dlatego leasing ludzi z Ukrainy na niechybnie będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Dębno tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments